5/5 - (4 votes)

Komputer przenośny to urządzenie, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie w dzisiejszych czasach funkcjonowania. Używamy go zarówno do rozrywki jak i do pracy, wobec tego każda awaria powoduje niemały problem. Zdarzają się sytuacje, gdy potrafi wywrócić życie do góry nogami, gdy musimy przygotować ważny projekt do pracy, a jak na złość urządzenie uległo uszkodzeniu. Osoby, które często i dużo piszą, mają problemy z pękającymi klawiszami. Może się też zdarzyć, że niektóre zwyczajny odpadną, z powodu ułamania się zabezpieczenia. Klawisze do laptopa(https://www.laptopkey.eu/) możemy jednak kupić i wymienić samodzielnie. Znacznie zmniejszy to koszt ewentualnej naprawy, ponieważ nie będziemy musieli oddawać urządzenia do serwisu.

Kupujemy przyciski do klawiatury

Najpierw trzeba jednak wyposażyć się w odpowiednie zamienne klawisze. Czy jedyną opcją jest zakup uszkodzonego laptopa i podmiana wymaganych przycisków? Okazuje się, że problem możemy rozwiązać w znacznie łatwiejszy sposób. Wystarczy wykorzystać stronę klawiszedolaptopa.pl. Można tam zamówić klawisze do klawiatury na sztuki, a dostępne są wersje do większości laptopów znajdujących się obecnie na rynku, jak również tych starszych. By znaleźć nasze urządzenie, podajemy jego markę, model, typ oraz konkretny rodzaj klawiatury. Następnie porównujemy zabezpieczenie klawiszy posiadanych z tym, które zostanie zaprezentowane na zdjęciach. Jeżeli wszystko się zgadza, wystarczy dokonać zamówienia.

Klawisze do laptopa – kiedy się przydadzą?

Nie tylko sytuacja awarii klawiatury może być dobrą okazją do tego, by zakupić przyciski. Równie dobrze możemy zakupić używany laptop z zagranicy, w atrakcyjnej cenie. Wadą będzie jednak niestandardowy układ klawiatury, co może utrudnić pisanie. Pomimo zmiany właściwości systemowych, piktogramy na przyciskach i tak będą się różnić. Jeżeli nie umiemy pisać z zamkniętymi oczami, może to stanowić nie lada problem. Kupując potrzebne przyciski do klawiatury możemy dokonać ich wymiany, uzyskując taki układ, jaki stosowany jest w kraju.